OPDATERERET: Grill og generalforsamling – Torsdag 27. april 2023

Kære Vileboere

Da vejrudsigten for torsdag aften ikke ser alt for varm ud, ændres planerne for aftenen en smule. I stedet for den varme grill, sørger bestyrelsen for et pålægsbord, noget at drikke til maden, samt kaffe og kage. Vi starter stadig klokken 19:00, så lad maden blive hjemme og mød op til årets generalforsamling.

Med venlig hilsen

Bestyrelsen i Vile Forsamlingshus.

Tidligere tekst:

Torsdag den 27. april 2023 klokken 19.00 afholdes årets generalforsamling. Vi starter med at grille. Vi sørger for en varm grill, og noget at drikke til maden, samt kaffe og kage. Medbring selv mad til grillen. Derefter afholdes generalforsamlingen. Dagsorden i følge vedtægter. Hvis nogen har forslag eller emner, de ønsker behandlet på generalforsamlingen, bedes de sende det pr. mail til formanden (karstenriis@gmail.com) senest søndag d. 23. april 2023.

Med venlig hilsen

Bestyrelsen i Vile Forsamlinghus

Dette indlæg blev udgivet i Arrangementer. Bogmærk permalinket.