Ugentlige Kajakdage – Mandage fra 25. april 2022

Mød op ved forsamlingshuset mandage klokken 18:00.

Vi syntes kajakkerne anvendes for lidt, og da det er en rigtig god oplevelse og god motion, at padle en tur på fjorden, vil vi hermed opfordre til at deltage. Vi sigter på at få nogle hyggelige timer sammen, eventuel med medbragt kaffe og kage, eller hvis vejret tillader det, medbringe grill til stranden. Gode forslag til aktiviteter, og eventuel ændringer af tidspunkt m.m.
modtages gerne.

Michael, som underviste i brug af kajakkerne før coronaen stoppede alt, vil instruere de som ønsker det. Vi er begrænset af de 6 kajakker som er ved forsamlingshuset, så vi må deles om dem. Naturligvis spiller vejret også en afgørende faktor.

Vile forsamlingshus bestyrelse.

Dette indlæg blev udgivet i Arrangementer. Bogmærk permalinket.